Kategorie: Wszystkie | DVD | Kino | TV
RSS
niedziela, 21 stycznia 2007
GrbavicaGrbavica

Grbavica

reżyseria i scenariusz: Jasmila Žbanić
obsada: Mirjana Karanović, Luna Mijović, Leon Lučev, Kenan Catic
produkcja: Austria / Bośnia i Hercegowina / Niemcy / Chorwacja
rok: 2005

tohvri ocenia: 

tohvri: Właściwie nie potrafię się do niczego przyczepić w tym filmie. Mimo to nie wywarł on na mnie pozytywnego wrażenia. Czegoś mi chyba zabrakło, jakiegoś wstrząsu. Wszystko było przewidywalne. Mimo dramatycznych losów bohaterów i dobrych kreacji aktorskich, nie umiałem się z nimi solidaryzować, wczuć w ich sytuację. Obejrzałem, wiem co twórcy chcieli przekazać, ale mnie nie poruszyli, ani trochę.

20:53, tohvri8 , Kino
Link Komentarze (1) »
sobota, 20 stycznia 2007
Mystery TrainMystery Train

Mystery Train

reżyseria i scenariusz: Jim Jarmusch
obsada: Masatoshi Nagase, Youki Kudoh, Screamin' Jay Hawkins
produkcja: USA / Japonia
rok: 1989

tohvri ocenia: 

Wyjątkowo nie lubię takich filmów. Fabuła w sumie o niczym. Niby podobny motyw jak w Babel, trzy zupełnie różne historie połączone motywem wystrzału, ale w tym przypadku z tych historii zupełnie nic nie wynika. Razi też nierealizm historii. Wyjątkowo zirytowała mnie scena, w której trzej bohaterowie uciekają po zastrzeleniu sklepikarza i jak gdyby nigdy nic rozmawiają o tym, że jednego rzuciła dziweczyna i nie wie co w związku z tym począć. Nie wspomnę już o takich absurdach jak unoszący się po pokoju hotelowym duch Elvisa. Szkoda czasu.

15:16, tohvri8 , DVD
Link Dodaj komentarz »
niedziela, 14 stycznia 2007
BabelBabel

Babel

reżyseria: Alejandro González Inárritu
scenariusz: Guillermo Arriaga
obsada: Brad Pitt, Cate Blanchett, Gael García Bernal, Kôji Yakusho
produkcja: USA
rok: 2006

tohvri ocenia: 

Marokańczyk strzela z karabinu japońskiego myśliwego do Amerykanki, której dziećmi opiekuje się meksykańska niania. Plątanina trzech historii. Obraz czterech zupełnie różnych kultur.
To niecodzienny film, wyjątkowy. Nie da się w kilku zdaniach powiedzieć, o czym jest, bo jest o nas. O zwykłych ludziach wpisanych w określone ramy życia.
Perfekcyjna produkcja, dobrze dobrana muzyka, niebanalny scenariusz i wyjątkowa gra aktorska. Zdecydowanie najlepszy film zagraniczny jaki widziałem od bardzo dawna.

23:42, tohvri8 , Kino
Link Dodaj komentarz »
niedziela, 07 stycznia 2007
Wynalazek / PrimerWynalazek
Primer

Wynalazek / Primer

reżyseria i scenariusz: Shane Carruth
obsada: Shane Carruth, David Sullivan, Casey Gooden, Anand Upadhyaya
produkcja: USA
rok: 2004

tohvri ocenia: 

Muszę przyznać, że filmowo zostałem wychowany na filmowej papce - oczywiście głównie amerykańskiej. Być może dlatego oglądając "Primer" nie włożyłem w niego należytej uwagi i zaangażowania. W pewnym momencie zagubiłem się. Co jest teraźniejszością, a co przeszłością, a co znowu przeszłością zakrzywioną przez bohaterów cofniętych w czasie? Może byłem za mało skoncentrowany na fabule, a może to film był jednak zbyt mało przejrzysty. Pewnie coś pośrodku. Pewnie gdybym obejrzał "Primer" po raz drugi, uchwyciłbym wszystkie załamania kontinuum czasowego, ale niestety nie zrobię tego, bo nie warto. Nawet gdybym się nie pogubił, nie dałbym więcej niż 5 gwiazdek.

23:34, tohvri8 , DVD
Link Komentarze (1) »
środa, 27 grudnia 2006
Północ - północny zachód / North by NorthwestPółnoc - północny zachód
North by Northwest

Północ - północny zachód / North by Northwest

reżyseria: Alfred Hitchcock
scenariusz: Ernest Lehman
obsada: Cary Grant, Eva Marie Saint, James Mason
produkcja: USA
rok: 1959

tohvri ocenia:

tohvri: Jak wytłumaczyć, że pomylono Cię z kimś innym? Po pierwsze, trzeba odszukać właściwą osobę. Ale co zrobić, gdy okazuje się, że postać, z którą Cię pomylono, jest tajnym agentem, a na dodatek wcale nie istnieje?
Brzmi intrygująco? A to dopiero początek fabuły tego filmu. Wyjątkowo dobre, klasyczne, stare amerykańskie kino. Doborowa obsada, oryginalny scenariusz i mistrzowska reżyseria. Niektórzy mówią, że to taki pierwowzór Jamesa Bonda, ja jednak uważam, że żaden film o agencie 007 nie dorównuje temu w najmniejszym stopniu.

20:42, tohvri8 , DVD
Link Dodaj komentarz »
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 35
| < Grudzień 2018 > |
Pn Wt Śr Cz Pt So N
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            
Boczna szpalta